![]() |
Tweet |
Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4 Nolu Şube ve İstanbul Şubeleri, Alibeyköy Final Anadolu Lisesi'nin Müdürü İbrahim Oktugan'ın ugradığı menfur saldiriyı protesto etmek amacıyla okul önünde basın açıklaması yaptı.
EĞİTİMCİYE ŞİDDETE DUR DE
Eğitim-Bir-Sen 4.Nolu Şube Başkanı Bilal Duran konuya ilişkin basın açıklamasında, "Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4 Nolu Şube olarak oradaydık. Alibeyköy Final Anadolu Lisesi'nin Müdürü İbrahim Oktugan'ın uğradığı menfur saldiriyı protesto etmek amacıyla Eğitim-Bir-Sen istanbul Şubeleri olarak okul önünde basın açıklaması yaptık. Bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Vefat eden meslektaşımıza Allah’tan rahmet, acılı Ailesi, yakınları ve Eğitim camiamıza baş sağlığı diliyoruz.
*Kararlılığımızı Yineledik, Şiddete Karşı Eylem Takvimimizi Yeniledik*
Buna göre;
09.05.2024 tarihinde TBMM Çankaya kapısı önü saat 11.30 Basın Açıklaması
10.05.2024 tarihinde bir günlük iş. bırakma ile saat 11.00 Türkiye Geneli Basın Açıklaması
10-17.05.2024 tarihinde İmza Kampanyası ile saat 10.00 Hashtag Çalışması* (*) Cuma günü İmza Kampanyası başlangıcı ile başlayacaktır.
Bilal Duran son olarak ise, "Eğitimciye Şiddete Hayır diyerek 1 günlük iş bırakma eylem kararı aldık." İfadelerini kullandı.
Yenimedyagazetesi.com olarak konuyu takip ediyoruz, gelişmeleri aktaracağız..
Haber | Nurcan Kongur yenimedyagazetesi