![]() |
Tweet |
NURCAN KONGUR KARABUDAK KİMDİR?
Nurcan Kongur Karabudak İstanbul Maltepe’de doğmuştur. Maltepe’de ikamet etmektedir. Aslen Eskişehir Sivrihisarlı olan Babası Muharrem Bey ile Annesi Latife Hanımın 4 çocuğundan biridir.
EĞİTİM;
İlkokul, ortaokul ve lise tahsilini Maltepe okullarında tamamlamıştır. Ortaokul ve Lise 50. Yıl Küçükyalı Lisesi Fen-Sayısal Bölüm
Atatürk Üniversitesi ATA-AÖF/ Reklamcılık Lisans
Atatürk Üniversitesi ATA-AÖF Yeni Medya ve Gazetecilik / Ön lisans
Eskişehir Anadolu Üniversitesi AÖF Halkla İlişkiler ve Tanıtım / Ön lisans
Marmara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlık Eğitim Programı Sertifika / Ön lisans düzeyi
Çeşitli Üniversitelerin Akademisyenlerinden ve alanında uzman hocalardan mesleki gelişim, kişisel gelişim, diksiyon ve fonetik, yönetim becerileri, iletişim becerileri gibi birçok alanda eğitimler almıştır, elliye yakın başlıkta belgeleri bulunmaktadır.
İŞ HAYATI;
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Maltepe Zümrütevler İsmek ile Maltepe Huzurevi İsmek Merkezlerinin İdarecisi (2005-2009)
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Pendik Orhangazi İsmek ile Pendik Sülüntepe İsmek Merkezlerinin İdarecisi (2009-2018) olarak eğitim alanında uzun yıllar İstanbul halkının hizmetinde çalıştı.
Bir dönem ise özel bir şirketin İstanbul şubesini bizzat kurarak, kurucu İstanbul Bölge Müdürü olarak çalıştı.
AK PARTİ GEÇMİŞİ 2003/2012
31 Mart 2024 Mahalli ve İdari Yerel Seçimlerinde AK Parti Maltepe Meclis Üyesi Adayı.
Siyasi kariyeri ilk olarak 2003 yılında AK Parti Maltepe İlçe Başkanlığı (İlçe Kadın Kollarında) başlamıştır.
AK Parti Maltepe İlçe Kadın Kolları Başkanlığı Teşkilattan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı
AK Parti Maltepe İlçe Kadın Kolları Başkanlığı Sosyal Politikalardan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı
,AK Parti Maltepe İlçe Kadın Kollarında Yerel Yönetimlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı
AK Parti Maltepe İlçe Kadın Kolları Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeliği
AK Parti Maltepe 2.Dönem Siyaset Akademisi mezunu (2008-2009)
2018/2019 Genel-Yerel seçimlerde Milletvekili ve Belediye Başkanı Aday Adaylarına danışmanlık yapmıştır.
(2005-2009) Basın Yayın-Medya hayatına 2005 yılında Tümsiad Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği / Maltepe Genel Merkez bünyesinde Halkla İlişkiler Komisyonunda görev aldı. Halkla ilişkiler Komisyonunun sorumluluğunda oluşturulan Tümsiad Ekonomi Dergisi çalışma grubu yayın kurulunda yer aldı. Tümsiad Ekonomi Dergisi için kültür sanat alanında hazırladığı araştırma haberleri, özel röportaj ve kişisel yazılarıyla derginin Kültür Sanat Editörlüğünü başarıyla üstlendi.
Halen www.yenimedyagazetesi.com YeniMedyaGazetesi Haber Medya sitesinin sahibidir. Gazeteci, Yazar, Şair, Tv Programcısı, Moderatör, Halkla ilişkiler ve iletişim uzmanı, Editör, Redaktör. YeniMedyaGazetesi Haber sitesiyle birlikte yayın hayatını ortaklaşa sürdürdüğü NurcanKongurYeniMedyaGazeteTv adlı Youtube kanalı bulunmaktadır. www.yenimedyagazetesi.com Haber sitesi ve NurcanKongurYeniMedyaGazeteTv Youtube kanalı ile altı (6) sosyal medya hesapları üzerinden siyaset, gezi, ekonomi, tarih, kültür, edebiyat, sanat, eğitim, kısacası gündeme dair çeşitli konuları içeren özel haber ile özel röportajlar hazırlamakta kamuoyunun bilgisi ve dikkatine sunmaktadır.
Ayrıca ulusal ve dijital yayın yapan bir TV Kanalı için Yapımcı-Moderatör-Gazeteci olarak canlı yayına aldığı konuklarıyla vizyon programları yapmıştır. Çeşitli konularda özel röportajları Kanal üzerinden de devam etmektedir.
Çeşitli Sivil toplum kuruluşlarında Başkan Yardımcılığı, Koordinatörlük, Basın Danışmanlığı-Basın Sözcülüğünü üstlenmiştir.
Halen Anadolu Basın Birliği – ABBİM İnternet Medyası Başkan Yardımcısı ve ABBİM İstanbul İl Temsilcisidir.
Yayınlanmaya hazır 1 adet şiir kitabıyla beraber, yaşadığımız hayat üzerine anlam arayışını ruh, kalp ve beyin üçgeninde madde-mana-yaradılış-insan üzerine entelektüel bir bakış açısı ve örneklerle anlattığı kitabının yazım aşaması devam etmektedir.
Nurcan Kongur Karabudak evli ve bir kız evladı annesidir.
Haber | yenimedyagazetesi Editör