![]() |
Tweet |
Türk Kızılay’ı yönetim kurulu Üyesi ve engelsiz koordinasyon kurulu başkanı Yener Tanık başkanlığında yedi bölgeden seçilen kurul üyelerinin katılımıyla Ankara’da toplantı düzenlendi.
Toplantıda engelsiz gönüllülerin bölgelerle ortak faaliyetli projeler yürüterek daha etkin sonuçlar elde etmek üzere koordinasyon sağlandı. Yeni faaliyetlerin yapılması geliştirilmesi ve desteklenmesi için bilgi ve görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantının sonunda Türkiye de öncelikle her bölge de olması planlanan engelsiz ikram aracının tanıtımı yapıldı.
Toplantı hakkında açıklama yapan Türk Kızılay’ı yönetim kurulu üyesi ve engelsiz koordinasyon kurulu başkanı Yener Tanık, “Amacımız engelli kardeşlerimizin Türk Kızılay’ında yapılan faaliyetlerine katılımlarını sağlamak ve Kızılay şubelerimizde engelli kardeşlerimizin gönüllülük esaslı çalışmalarını azami ölçüde arttırmaktır.” Şeklinde konuştu.
Haber | Nurcan Kongur yenimedyagazetesi